You are currently viewing Holdopstillinger

Holdopstillinger

Eliterækken:
Læseforeningen
1. Mikkel V. Løftgaard
2. Dimitrios Xilogiannis
3. Morten Topholm
4. Jesper Knudsen

Brønshøj Skakforening
1. Aref Vasli
2. Carsten Høi
3. Niels Nørskov Laursen
4. Mogens Thuesen

ØBRO Skakklub
1. Viktor Haarmark
2. Casper Dahl Rasmussen
3. Søren Bech Hansen
4. Karsten Larsen
5. Niels Skou

Nordkalotten
1. Kaare Kristensen
2. Esben Hove
3. Jacob Sylvan
4. Peter Jakobsen
5. Lars Aaes Nielsen

Furesø Skakklub
1. Søren Bogø
2. Peter Thorsbro
3. Kasper Damm
4. Steen Mølgaard
5. Jacob Hoyer

SK 1968
1. Rasmus Thøgersen
2. Martin Matthiesen
3. Arne Matthiesen
4. Lars Hansen
5. Martin Krejci

Aarhus / Skolerne
1. Martin Bækgaard
2. Mads Boe
3. Finn Pedersen
4. Erik Søbjerg

Frem 1
1. Mads Hansen
2. Kristoffer Dyrgaard Sørensen
3. Torben Østergreen
4. Alexander Le Besq

Køge
1. Jesper Thybo
2. Henrik Danielsen
3. Eduardas Rozentalis
4. Axel Smith
5. Bjørn Ahlander

Kalundborg
1. Jesper Nørgaard
2. Jens Nording
3. Esben Christensen
4. Carl Erik Møller
5. Tommy Christensen

Fredericia
1. Jens Ove Fries Nielsen
2. Carsten Bank Friis
3. Adesh Easwaralingam
4. Esmat Guindy

Evans
1. Kim Skaanning-Pedersen
2. Tihomir Borovnica
3. Thomine Stolberg-Rohr
4. Vitus Bondo Medhus

Viborg
1. Allan Holst
2. Olav Dalsgaard Larsen
3. Jes Harholm
4. Claus Rossen

——————–

Bredderækken:
Læseforeningen 1
1. Mads B. Svendsen 2143
2. Jannick B. Skow 2021
3. Christian G. Villumsen 1239
4.Johnni Hjort Danielsen 1250

Springeren 1
1. Michael Jacobsen 1978
2. Jens I. Madsen 1929
3. Adrian S. Thorsen 1639
4. Dzemil Adrovic 1285

Springeren 2
1. Christian Karstensen 1920
2. Jan Rosenberg 1887
3. Henrik Artmann 1677
4. Tommy Hansen 1560

Tåstrup Skakforening
1. Martin Lee Lauritsen 2028
2. Mark Kirkebække 1846
3. Andrius Vaisvila 1749
4. Mathias Haagensen 1515
5. Jan Mose 1973

Valby Skakklub
1. Kurt Kilfoth 2015
2. Joachim Knudsen 1953
3. Steen Guldager Pedersen 1746
4. Rho Malik Loving 1344

Skanderborg
1. Jonas Larsen 1813
2. Colin Watson 1908
3. Allan Schmidt 1632
4. Torkild Salling 1722

Nordre
1. Mikkel Hansen 1911
2. Per Oehlerich 1872
3. Jonas Nielsen 1743
4. Lars Christensen 1621

Faxe
1. Lars Christensen 1987
2. Kaj Johansen 1863
3. Bo Heine Larsen 1737
4. Brian Rosenberg 1506

Dianalund
1. John Christensen 2044
2. Jens Nielsen 1809
3. Brian Olsen 1600
4. Jim Jensen 1496

Aars Skakklub
1. Benny Grønhøj 1917
2. Niels Pedersen 1805
3. Søren Thomsen 1833
4. Patrick Grønhøj 1377

Viborg
1. Peter Graves 2098
2. Mikael Bach 1727
3. Rik Gissel 1490
4. Jacob Graves 1476

Herning
1. Ole Mikkelsen (HL) 2182
2. Leif Hamborg 1843
3. Henning Lund Jensen 1653
4. Birgit Dithlevsen 1432
——————————–

Seniorrækken:
Seniorhajerne 50+
1. Mads Smith Hansen
2. Andreas Bang
3. Mikael Bjertrup
4. Christian Monrad Overgaard

Roskilde 50+
1. Henrik Mølvig
2. Lasse Christensen
3. Hanus Brekka
4. Jens Bo Hansen

Brave Knights Svendborg 50+
1. Ulrik Larsen
2. Michael Nord
3. Kurt Hollesen
4. Ole Eik Jørgensen

SK1968 50+
1. Poul Rewitz
2. Gunnar Pedersen
3. John Mortensen
4. Steffen Cordes

Sydøstfyn 50+
1. Per Sørensen
2. Thomas Kaas
3. Bjarne Lindeskov
4. Jørgen Kiel

Køge Bugt Piraterne 50+
1. Henrik Smidt-Nielsen
2. Kaj Gylling Nielsen
3. Morten Hansen
4. Niels Severin Henriksen

Nyborg Skakklub 65+
1. Stig G. Jensen
2. Svend Veise
3. Freddy Rode
4. Jan Saxtorff

Randers Skakklub 65+
1. Arne Christiansen
2. Svend Aage Madsen
3. Steen Juul Mortensen
4. Søren Mortensen

Olut
1. Brian Jørgensen, 2245
2. Jan Nordenbæk, 2158
3. Niels-Peter Nielsen 1993
4. Finn Nøhr, 1878 født

Holstebro
1. Ole Østergaard
2. Peter Husted
3. Aksel Hansen
4. Kim Schmidt

———————


Juniorrækken:
9. Hovedkreds
1. Phillip Nielsen
2. Felix Anton Andersson
3. Sebastian Ladegaard
4. Frede Vognstoft Andreassen

Frem 1
1. Jonathan Roed Gundorf Jacobsen
2. Albert Mechlenburg Møller
3. Elias Roed Gundorf Jacobsen
4. Linus Roed Gundorf Jacobsen

Frem 2
1. Sigurd Jønch-Clausen
2. Liva Burgaard
3. Elias Brondbjerg
4. Spencer Elcer

Læseforeningen 1
1. Kristian G. Burgaard
2. Christian Ringsmose
3. Noah Skælbæk
4. Oliver K. Snedker

Læseforeningen 2
1. Noah S. Frydendahl
2. Johannes J. Kjeldsen
3. Bertram A. Jelle
4. Christian Kiilerich

Læseforeningen 3
1. Julius M. Møllegaard
2. Alexander M. Sandmann
3. Mathias W. B. Skow
4. Karoline Gregersen

Tåstrup Skakforening
1. Silas Palmgren
2. Kristian Valsted
3. Leonard Samoilenko
4. Rolanas Gaidelis

SK 1968 1
1. Casper Bunch
2. Alfred Wegger
3. Joshua Kehlet
4. Marcus Holm

SK 1968/Syddjurs II
1. Noah Sinding
2. Thomas Mygind
3. Liva Budda
4. Elias ?

Køge Juniorerne
1. Paulius Meskenas
2. Anna Sofie Li
3. Nicolaj Li
4. Alexander Storm Nymark

Opdateret 05. juni kl. 00.07. Klubber, som ikke kan se sig selv på listen, og mener de har tilmeldt sig, skal kontakte Poul Jacobsen på 40 83 36 16 eller pokalturnering@skak.dk.